រាជធានីភ្នំពេញ-៩ មេសា ២០២៦
ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ដែលនឹងខិតជិតចូលមកដល់ខាងមុខនេះ អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិតេជោ បានប្រារព្ធពិធីសូត្រមន្តចម្រើនព្រះបរិត្ត ប្រសិទ្ធិពរជ័យ សិរីមង្គល ជាកិច្ចជូនដំណើរឆ្នាំចាស់ និងទទួលអំណរសាទរឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ក្រោមអធិបតីភាពលោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិតពុង ឃាវសែ និងឧកញ៉ាបណ្ឌិត Pung Carolyne ដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់មន្រ្តីរាជរដ្ឋាភិបាល ក្រុមហ៊ុនអាកាសចរណ៍ អាជីវករថ្នាក់ដឹកនាំ និងបុគ្គលិកគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ដែលបម្រើការនៅអាកាសយានដ្ឋាន។
ការប្រារព្ធពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីនេះ ក៏នៅមានបន្តពីថ្ងៃទី ១០ ដល់ថ្ងៃទី ១២ ខែមេសាឆ្នាំ ២០២៦ ដែលជាកម្មវិធីលេងល្បែងប្រជាប្រិយខ្មែរដូចជាចោលឈូង បោះអង្គញ់ ទាញព្រ័ត្រ ការប្រគុំតន្រ្តីប្រជាប្រិយ និងការដាក់បង្ហាញផលិតផលក្នុងស្រុកផងដែរ។ លើសពីនេះ នៅថ្ងៃទី ១២ ខែមេសា ក៏មានកម្មវិធីពិសេស ជាការចាប់រង្វាន់ធំលើកទី ១ នៃយុទ្ធនាការ “សាទរសករាជថ្មីនៃដែនអាកាសកម្ពុជា” ដែលរួមមានរង្វាន់រថយន្ត GTV KAIN ថ្មីស្រឡាងចំនួនមួយគ្រឿង ទូរស័ព្ទដៃ Hauwei Nova 13 Pro នាឡិកាដៃ Hauwei Watch Fit 4 ទូរទស្សន៍ ទូទឹកកក និងរង្វាន់ផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។
គួររំលឹកផងដែរថា កម្មវិធីពិសេសនេះ ជាការលើកទឹកចិត្ត និងផ្ដល់រង្វាន់ជូនអតិថិជន និងអ្នកដំណើរទាំងអស់ដែលបានចំណាយថវិកាលើសពី ៣០$ ឡើងទៅនៅក្នុងអាកាសយានដ្ឋាន និងទទួលបានសន្លឹកឆ្នោតចូលរួមកម្មវិធីនៅថ្ងៃទី ១២ មេសានេះ។ កម្មវិធីចាប់រង្វាន់នឹងមានម្ដងទៀតនៅក្នុងខែតុលា ក្នុងគម្រប់ខួបឆ្នាំនៃការបើកដំណើរការអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិតេជោ ជាមួយនឹងរង្វាន់ធំលំនៅដ្ឋាន Terra TIA City ដែលមានទីតាំងនៅជិតអាកាសយានដ្ឋានតែម្ដង។
សូមអញ្ជើញប្រជាជនកម្ពុជា សាទររួមគ្នាក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ នៅអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិតេជោ!

On the occasion of the traditional Khmer New Year Festival, Year of the Horse, B.E. 2570, which is nearing, Techo International Airport (KTI) held a ceremony to honor and celebrate the blessings of prosperity and happiness as a greeting for the old year and to welcome the Khmer traditional New Year, within the presence of Lok Neak Oknha Dr. Pong Keavse and Oknha Dr. Pung Carolyne, with participation from government officials, airline companies, leading business professionals, and all levels of staff serving at the airport.
This New Year celebration will continue from April 10 to April 12, 2026, featuring popular Khmer games such as “Chol Chhoung,” “Boh Angkunh,” and “Tug of war” as well as performances of traditional music and local product display. Additionally, on April 12, there will be a special event as the grand prize draw for the first phase of the campaign “Celebrating the New Era of Cambodia’s Aviation,” which includes a shiny new GTV KAIN car, a Huawei Nova 13 Pro smartphone, a Huawei Watch Fit 4, a television, a refrigerator, and many other prizes.
This special program is designed to incentivize and recognize customers and travelers who spend more than $30 at the airport, providing them with a ticket to participate in the event scheduled for April 12. Additionally, the prize draw will be held again in October during the anniversary celebration of Techo International Airport, featuring the grand prize of a residence at Terra TIA City, located in close proximity to the airport.
We invite the Cambodian people to join in celebrating the traditional Khmer New Year at Phnom Penh International Airport! For more information about the prize draw program: https://www.techoairport.com.kh/events/spend-and-win-at-tia-2025